Antalya cinsel hayatı iletişimsizliği, eşlerin arasında yanlış anlaşılmalara neden olmaktadır. Karı kocadan birisinin tamamı ile kendi performans endişeleri ile alakalı bir uzlaşma davranışında bulunduğunda, örnek olarak penisinin yeterli seviyede sert olmadığı endişesine kapıldığında cinsellikten uzak durmaya başlayabilir. Diğer tarafın ise bunu beğenmediği ya da istemediği biçiminde yorumlayabilir. Böylece bir vaziyette diğer tarafta da arzusuz kalma durumu, öfke ve kırgınlık ortaya çıkar. Sorun paylaşılmadığından ötürü iş kötü bir hal alır.

Cinsel Hayatta İletişim Sorunları

Bireylerin birbiri ile cinsellik hakkında bulunan endişelerinin, birbiri ile paylaşmamasının sonu oldukça olumsuz olacaktır. Problemin paylaşılmaması, sorunların içerisinden çıkılmaz kale getirecektir. Örnek olarak; kadının yeterli seviyede uyarılmamasıyla orgazma ulaşmayıp eşine rol yapması, bunu saklaması kadının zaman içerisinde isteksiz olmasına neden olacaktır. Bu da çiftin sorunlarını daha fazla büyütecektir.

Cinsel Hayattaki İletişim Problemleri Nasıl Çözülür?

Cinsel hayatta bulunan iletişim sorunlar eşlerin birbirine yakınlık sağlaması ve tatlı bir dil kullanması ile ortadan kaldırılabilir. Bununla beraber bir uzman desteği almak bireyler adına daha fazla olumlu etki kazandıracaktır. Kadıköy escort.

Comments are closed.