Kültürel mirasın yıkılması en zor tabularından biri de olsa cinsellik yemek yemek, su içmek, ısınmak gibi her bireyin en asli ihtiyaçlarından birisidir.

Cinsel Hayat Ne Zaman Başlar

Bu sorunun cevabını şu zaman doğrudur diyerek herhangi biri vücudun kendisi veriyor. Cinsel hayat fiziksel gelişimin hızlandığı ve hormonsal dürtülerle baş etmenin çok zor olduğu ergenlik döneminde kendini başlar. Birey cinsel hayatla çoğu kez tesadüfen tanışır ve bu cinsel birliktelikten ziyade kendi kendini tatminle bastırılan küçük deneyimlerdir.
Bu yüzden doğru zaman şu demek yerine kişinin en azından kendi dürtülerini reşit oluncaya kadar kontrol etmesini öngörenlerin sayısı da epey fazladır. Aslolan ise cinsellikle rotasız bir macera gibi tanışmak yerine cinsellik hakkında fikir sahibi olup bunun bir tabu olmadığı bilinciyle hareket etmektir.

Evliliklerin Temeli Cinselliktir

Şu bir gerçek ki cinselliğin önemi en fazla evlilikte öne çıkar. Korkuları yenmek, cinsel hayatı zenginleştirmek mutlu bir evliliğin temel direğidir. Hem üreme hem de cinsel isteklere cevap veren eşler diğer çiftlere göre daha mutlu ve uzun ömürlü ilişkiler yaşarlar.
Bu yüzden cinsellik bir korkunun değil mutluluğun anahtarı olduğunu sakın unutmayın. Bostancı escort.

Comments are closed.